Zakaz polowania

Polowania zbiorowe muszą być zgłaszane

Czy wszyscy pamiętają, że od tego roku wszystkie polowania zbiorowe muszą być najpóźniej na 14 dni wcześniej zgłaszane przez myśliwych do urzędu gminy, a gminy mają maksymalnie 5 dni, żeby zamieścić informację o miejscu i terminie polowania na swojej stronie internetowej? Te terminy są bardzo ważne, ponieważ właściciele nieruchomości mają możliwość zgłaszania sprzeciwu wobec planowanego polowania zbiorowego.
Okazuje się, że myśliwym i urzędom nie bardzo idzie stosowanie nowych przepisów. Informacje są zamieszczane z opóźnieniem albo wcale.
Zachęcamy Was - SPRAWDŹCIE stronę internetową swojego urzędu. Jeśli znajdziecie tam ogłoszenie o polowaniu zbiorowym, zamieśćcie link do niego w komentarzu.
Jeśli nic nie znajdziecie, zadajcie urzędowi pytanie (wniosek o udostępnienie informacji publicznej): gdzie na stronie są umieszczone informacje o których mowa w art. 42ab ust. 2 ustawy Prawo łowieckie.
Na deser zamieszczamy link do filmiku z polowania zbiorowego, które miało się odbyć 18 sierpnia (urząd umieścił na stronie informacje o nim 17 sierpnia po południu): https://youtu.be/ut0WfGBsCHw