Zakaz polowania

OHZ znika. Przestał istnieć cały obwód łowiecki nr 274!

Ośrodek Hodowli Zwierzyny (OHZ) to najbardziej wynaturzona forma łowiectwa. To specjalne obwody łowieckie administrowane przez Lasy Państwowe, których celem jest mnożenie zwierząt po to, żeby stanowiły cel dla komercyjnych klientów, którzy zapłacą za możliwość zabicia pięknego jelenia czy wypuszczonych z klatki bażantów (więcej czytaj tu. Często są to myśliwi zagraniczni, tzw. „dewizowi”. Właśnie do nich głównie skierowana była oferta umieszczonego tuż przy niemieckiej granicy OHZ w obwodzie łowieckim nr 274 oraz kwatery myśliwskiej „Dzikie wzgórze”.

TAK BYŁO, ALE JUŻ NIE JEST!

Rok temu pani Ola rozpoczęła procedurę wyłączania swojej działki w Bielinku koło Cedyni z obwodu łowieckiego. Oczywiście szybko wygrała w wojewódzkim sądzie administracyjnym ale sprzyjające myśliwym władze Sejmiku postanowiły zupełnie bez sensu zmarnować czas i pieniądze podatników i od oczywistego wyroku złożyć kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
NSA wyrokiem II OSK 2782/17 oddalił skargę kasacyjną Sejmiku. Oznacza to, że przestał istnieć cały obwód łowiecki nr 274! (taki był wyrok WSA z 20 lipca 2017 r.). Polowanie w całym kompleksie Puszczy Piaskowej, od Bielinka aż do Mętna jest zakazane. Z okien kwatery myśliwskiej w Piaseczniku można co najwyżej pooglądać przechodzące zwierzęta, ale strzelby panowie w kapelusikach z piórkiem muszą zostawić w domu.

Bądźcie jak pani Ola i skorzystajcie ze wskazówek na naszej stronie.