Zakaz polowania

Ile saren zginie w tym sezonie?

W województwie łódzkim myśliwi zabijają co roku około 13 tysięcy saren. Łącznie w całej Polsce od marca 2019 do marca 2020 zabili 202 tysiące saren (oraz 95 tysięcy jeleni i 9 tysięcy danieli).
🦌🌳🌲🦌🌳🌲Słyszycie strzały podczas spacerów po lesie?
Nic dziwnego. 1 października rozpoczął się sezon polowań na sarny i koźlęta, a już od 1 września myśliwi mogą polować na jelenie i daniele.
Jeśli podczas sobotniego spaceru z rodziną cieszycie się z każdego spotkania z sarną, ekscytujecie się znalezionym na ziemi tropem jelenia czy lisa, to pewnie trudno Wam poradzić sobie z wiedzą, że wiele z tych zwierząt zostanie wkrótce zabitych. W obwodzie łowieckim obejmującym jeden z ulubionych lasów Łodzian i Pabianiczan - Lesie Karolewskim w poprzednim sezonie myśliwi zabili aż 74 sarny, 13 danieli i 6 jeleni.

Jeśli chcesz wiedzieć ile zwierząt zabijają myśliwi w Twoim ulubionym lesie wejdź na: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy#, na dolnym pasku kliknij w "mapy BDL" i wybierz mapę łowiectwa a następnie znajdź na mapie swój las. W lewym górnym rogu kliknij w ikonkę "i" - identyfikuj i ponownie kliknij na swój las, wejdź w obwody łowieckie i pełen zakres danych.
Tylko zastanów się, czy chcesz wiedzieć.