Zakaz polowania

Europo, nie patrz wilkiem na wilka - petycja

PILNE. Chroń europejskie wilki przed polowaniami. Tylko do piątku, 22 września Komisja Europejska zbiera opinie Europejczyków w sprawie zmiany statusu ochrony wilków. Podpisz petycję przygotowaną przez Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.
🐺💚 Wydawało się, że każde dziecko wie, jak ważną funkcję pełni wilk w przyrodzie; że opowieści o śmiertelnie niebezpiecznych wilkach można między bajki włożyć. 🐺 Wilk to przecież wspaniały gospodarz, dbający o dobrostan także innych gatunków przez regulowanie populacji i eliminowanie chorych osobników. Ograniczając liczebność np. jeleniowatych, zgryzających młode drzewa, wspomaga naturalne procesy odnawiania lasów. W ten sam sposób ogranicza straty w uprawach, więc jest po stronie rolników.
Decydenci i myśliwi sieją panikę, nakręcają antywilczą histerię.
A statystyki mówią jasno: w Polsce śmiertelność zwierząt gospodarskich z powodu wilków dotyczy zaledwie 0,08% bydła, około 0,12% cieląt oraz kilku procent owiec. Cała reszta powodowana jest chorobami oraz zaniedbaniami człowieka.
Naukowcy też nie mają wątpliwości, wskazując, że odstrzał wilków przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Powodując rozbicie wilczych rodzin, sprawia, że najsłabsze osobniki szukają łatwiej dostępnego pożywienia np. na pastwiskach.
Lobby myśliwskie znów robi wszystko, by mieć prawo zabijać wilki.
Czy będziesz głosem wilków i podpiszesz apel do Komisji Europejskiej?

Źródła podobnie jak Pracownia już w latach 90. walczyły o skreślenie wilków z listy gatunków łownych. Udało się to jeszcze przed wejściem do Unii, czy teraz mamy się cofnąć do ponurych czasów zabijania wilków?
Z góry dziękujemy za Twój głos. Jeśli możesz, to udostępnij, proszę, nasz post, roześlij link do petycji znajomym.

Europo, chroń wilki