Zakaz polowania

Depopulacja dzików

Pod pretekstem "walki z ASF" rząd planuje zabić w najbliższym czasie nawet 2 miliony dzików. Prasa do ilustracji artykułów na ten temat wykorzystuje "Mapę ognisk i przypadków ASF w Polsce" (dostępna tutaj: https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/). Zwróćcie jednak uwagę, że pokazuje ona głównie "ogniska" w hodowlach świń, gdzie nawet ponad tysiąc świń jest zamkniętych w budynku i intensywnie tuczonych. Takich umęczonych zwierząt żyje w Polsce ponad 11 milionów, żyją niecały rok i trafiają do ubojni.
Rocznie zabijanych jest ich ok. 20 milionów. Ale co z tym wszystkim mają wspólnego dziki? Niewiele. Wystarczy na mapie odkliknąć w prawym menu wszystkie kwadraciki poza "ogniska ASF u dzika" i od razu mapa przestaje wyglądać przerażająco.
Służby weterynaryjne miesięcznie odnotowują ok. 100-150 przypadków ASF u dzików i to w głównie w kilku określonych regionach, przy czym w większości są to testy robione ze znalezionych, PADŁYCH dzików. Myśliwi zabijają dziki zdrowe! Planowana przez rząd depopulacja dzika jest robiona wyłącznie w interesie właścicieli tuczarni świń. Żeby mogli dalej się bogacić na sprzedaży mięsa.